ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi Standardı

ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi Standardı nedir?

Çevre yönetimi ile ilgili standard. Bu seride, organizasyonların faaliyetleri nedeniyle çevreye verdikleri zararı en aza indirmek ve çevrenin korunmasına ilişkin kapasitelerini artırmak için neler yapması gerektiği belirtilir. Uluslaraarası Standardlar Ofisi tarafından sadece doğal kaynakların korunmasında değil ayni zamanda üretim ve servis sektörlerinde maliyetlerin düşürülmesi, verimliliğin arttırılması, risklerin ve sorumlulukların azaltılması, sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi konularında etkin bir çevre yönetim sistemine yönelik temel gereklilikleri sağlaması amacı ile geliştirilen bir standart. ISO 14000 standardlar serisi bir ürün standardı olmayıp, ürünlerin nihai karakterlerini belirlememektedir. Organizasyonların faaliyetlerinin doğrudan sonucu ile değil, bu faaliyetleri nasıl gerçekleştirdikleriyle ilgilidir. ISO 14000 ise organizasyonların çevreye ilişkin gerekleri karşılamasına yardımcı olan standardlar serisidir.

ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi Standardı teriminin İngilizce karşılığı: “ISO 14000 Environment management system Standard”

ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi Standardı ne demektir, ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi Standardı hakkında bilgi, ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi Standardı ne anlama gelir, ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi Standardı sözlük anlamı nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir