Yenilebilir Buzlu Ürünler

Yenilebilir Buzlu Ürünler nedir?

Buz karışımları ve sütlü buz ürünleri.

Su buzu: Buz karışımları genel tanımına uyan, meyve ve/veya aroma maddeleri içeren, kuru maddesi ağırlıkça en az %12 olan buz karışımları.

Meyveli buz: Buz karışımları genel tanımına uyan, kuru maddesi ağırlıkça en az % 12 olan ve ağırlıkça en az %15 meyve içeren buz karışımları.

Sorbe: Buz karışımları genel tanımına uyan, kurumaddesi ağırlıkça en az % 12 olan ve ağırlıkça en az %25 meyve içeren buz karışımları.

Sütlü buz: Sütlü buz ürünleri genel tanımına uyan, ağırlıkça en az % 2.5 süt yağı ve ağırlıkça en az %6 yağsız süt kuru maddesi içeren, süt orjinli olmayan protein ve yağ içermeyen sütlü buz ürünleri.

Bitkisel yağlı sütlü buz: Sütlü buz ürünleri genel tanımına uyan, bitkisel yağ ve/veya süt yağı ve/veya yumurta yağını ağırlıkça en az % 5 oranında içeren ve süt proteini dışında protein içermeyen ve süt proteini içeriği ağırlıkça en az % 2.2 olan sütlü buz ürünler.

Yenilebilir Buzlu Ürünler teriminin İngilizce karşılığı: “Edible ice products”

Yenilebilir Buzlu Ürünler ne demektir, Yenilebilir Buzlu Ürünler hakkında bilgi, Yenilebilir Buzlu Ürünler ne anlama gelir, Yenilebilir Buzlu Ürünler sözlük anlamı nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir